Terapeutické poradenstvo


   kranio

Kraniosakrálna terapia je jemná neinvazívna manuálna terapia, ktorá pracuje s pulzáciou mozgovomiechovej tekutiny. Táto tekutina vyživuje, detoxikuje a chráni celý nervový systém. Rytmus pulzácie je možné nahmatať na celom tele, rovnako ako tep srdca a dych. Počas kraniosakrálnej terapie sa harmonizuje pulzácia mozgovomiechovej tekutiny. Súčasne sa aktivizujú samoozdravné mechanizmy v ľudskom tele a vytvára sa prostredie na uvoľnenie zápisov a tráum z bunečnej pamäte.

Z čoho pochádza názov tejto jemnej neinvazívnej techniky?

cranium = lebka

sakrum = kríže

kranio1 

To sú miesta v tele, kde sa nachádza "cisterna" mozgovomiechovej tekutiny. a práve vďaka ošetreniu kraniosakrálnou terapiou môžeme zharmonizovať prúdenie tejto tekutiny, a tým naštartovať samoozdravné procesy v tele. 

Ako prebieha kraniosakrálne ošetrenie:

Klient leží na chrbte na masážnom lehátku. Oblečený. Ošetrenie spočíva v jemných dotykoch, ktoré majú intenzitu cca 5-20 gramov (sila sa dá prirovnať položeniu listovej obálky). Dotyky väčšinou začínajú na chodidlách, postupne prebiehajú po tele - krížová kosť, podbrušie, bránica, hrudník, hlava. Terapeut pracuje na úrovni svalov, kostenných štruktúr, telových membrán, vnútorných orgánov a tekutín. Každé ošetrenie individuálne odzrkadľuje potreby klienta a trvá cca od 60 do 90 minút. Po ošetrení je fajn dopriať si čas na seba :)  

Pre koho je ošetrenie vhodné:

pre dospelých, deti a seniorov

kranio2 

Kde nás nájdete:

Železničná nemocnica s poliklinikou, Trnavské mýto, Bratislava

7. poschodie, Blok D, číslo dverí 733

(bezproblémové parkovanie na parkovisku nemocnice alebo platenom parkovisku tržnice) 

zuzatka_nemocnica_foto    

Rezervácie individuálnych stretnutí: 

0905/743 719 (Zuzana Tkáčiková), kraniosakralna@gmail.com

Cena: 

30 eur/60 minút

40 eur/90 minút

50 eur/120 minút

Terapeutka:

Mgr. Zuzana Tkáčiková absolvovala certifikované vzdelávanie vo všetkých 3 stupňoch kraniosakrálnej terapie v roku 2011 u Márie Zelenákovej. Mapa stránok
Rozvrh