Domček pre všetkých!

 

Ako vznikol Domček plný nápadov?


V roku 2005 som sa ja (Zuzana Tkáčiková – Zuzatka) a Peťo Koreň rozhodli založiť občianske združenie, ktoré ponúkalo výhradne kurzy vyučované metodikou Hudobnej školy YAMAHA. Naše prvé sídlo bolo v Spoločenskom dome Nivy, na Súťažnej 18 v Bratislave, v dvoch malých miestnostiach na druhom poschodí.

Aktivity sa rýchlo rozbehli a okolo občianskeho združenia sa začala tvoriť komunita aktívnych členov. V roku 2006 sme sa presťahovali v rámci Spoločenského domu do väčších samostatných priestorov, založili sme materské centrum a rozbehli množstvo aktivít pre rodiny s deťmi.

Našu ponuku sme stále rozširovalia tak sme sa v roku 2007 presťahovali do samostatného rodinného domu na Halašovej 25 v Bratislave. Domček je nielen plný nápadov, ale je tu pre ľudí, ktorí majú chuť stráviť svoj čas v pohode, radosti a pri zmysluplných aktivitách.

V júni 2012 sme síce prišli o svoj „kamenný priestor“, ale opäť sa potvrdilo, že dobrá myšlienka a odhodlanie vytrvá v akýchkoľvek podmienkach.  

Som skutočne rada, že k ideálu projektu sa pridalo mnoho rodín i jednotlivcov a tak sme mohli naše aktivity rozšíriť do menších pobočiek v Bratislave a okolí. Spoločne si to teraz užívame s viac ako 300 rodinami:)))  

 

Čo robíme?


  • zameriavame sa na voľnočasové aktivity pre deti, mladých ľudí a dospelých
  • ako nezisková organizácia využívame všetky vyzbierané prostriedky na rozvoj našej činnosti
  • poskytujeme kurzy všeobecnej predškolskej hudobnej výchovy, kurzy otvorenej skupinovej hry na hudobné nástroje a rozmanité tvorivé aktivity pre deti a dospelých
  • od 5. septembra 2005, na základe franšízovej zmluvy s oddelením hudobnej popularizácie YAMAHA Music Central Europe GmbH, pôsobíme ako pobočka Hudobných škôl YAMAHA na Slovensku (nie sme zaradení do siete škôl Ministerstva školstva SR)
  • na našich hudobných kurzoch používame medzinárodne platné učebnice a učebné software YAMAHA Music Central Europe GmbH
  • naši lektori musia spĺňať požiadavky stanovené oddelením hudobnej popularizácie YAMAHA Music Central Europe GmbH a sú vzdelávaní na špeciálnych seminároch

    •  

Komentáre

Pridať komentár
Žiadne komentáre